• Wiosenna Liga BSA 2022
 • Ostatnie wyniki:
  • 2022.06.23 Nivea BMP - Przyjaciele z Boiska 3:5
  • 2022.06.23 SWA Mix - PKO BP 3:0
  • 2022.06.23 Mat-Oil - Pomagamy24h.pl 3:0
  • 2022.06.21 Nivea BMP - Mat-Oil 3:0
  • 2022.06.20 Przyjaciele z Boiska - PKO BP 3:0
  • 2022.06.15 PKO BP - Pomagamy24h.pl 2:8

To kandydat na nowego mistrza?

To kandydat na nowego mistrza?
To kandydat na nowego mistrza?

Wiosenna Edycja Ligi BSA w siatkówce upłynęła pod znakiem zdecydowanej dominacji Przelewów24 oraz Superkiosku. Ich gra w finale właściwie ani przez moment nie była zagrożona. Teraz to się zmieniło, a środowy dwumecz z udziałem Concordii Ubezpieczenia wskazuje, że być może to właśnie niedawni finaliści w bezpośrednich starciach ze sobą będą rywalizować o… drugie miejsce w fazie grupowej.

Concordia pokazała wielką moc, nie straciła w dwóch spotkaniach nawet seta. Najpierw zmierzyła się z nieco osłabionymi obrońcami tytułu i pokonała Przelewy24 2:0, tracąc łącznie zaledwie 30 punktów. Później zmierzyła się z Superkioskiem i tu przeprawa była już dużo trudniejsza. Zresztą samo spotkanie było ekscytujące i stało na bardzo wysokim poziomie. A dramaturgią z pierwszego seta można by obdzielić kilka innych pojedynków.
Jedni i drudzy nie zamierzali tylko przebijać piłki, atakowali często, mocno i dokładnie. A co ciekawe – mimo to sporo piłek było podbijanych. Gra obronna momentami wzbudzała większy podziw niż ta ofensywna. Superkiosk dobrze zaczął spotkanie, od udanego ataku Macieja Owsiannego, a później dwóch jego punktowych zagrywek. Concordia szybko wyrównała, później zaczęła nieznacznie odskakiwać rywalom. Gdy po autowym zagraniu Owsiannego zrobiło się 11:8, Superkiosk poprosił o przerwę. Niewiele ona dała, bo za moment było już 15:9 dla Concordii Ubezpieczenia i wydawało się, że set został rozstrzygnięty. Zwłaszcza, że w Superkiosku szwankowało rozegranie, a przeciwnicy doskonale się asekurowali.
Sytuacja zaczęła się jednak powoli zmieniać. Gracze Concordii nieco się rozluźnili i zaczęli uderzać po autach, kilka ważnych punktów zdobył Piotr Błaszkiewicz, dobrą zagrywką popisał się Maciej Liszkowski. Przewaga Concordii malała, aż w końcu Błaszkiewicz doprowadził do remisu 19:19. Jeszcze raz Concordia odskoczyła na dwa punkty (21:19 po zagrywce Przemysława Mazura), ale już za chwilę 22:21 prowadził Superkiosk. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, w której jedni drudzy mieli po trzy piłki setowe. Przy stanie 29:28 piłka po ataku Macieja Owsiannego spadła na parkiet tuż przy linii bocznej – sędzia orzekł jednak, że jej nie dotknęła. Po chwili udanym atakiem popisał się Damian Ciemiecki z Concordii Ubezpieczenia, a emocjonującego seta zakończył asem w linię końcową boiska Bartosz Owczarz.
Druga partia początkowo była podoba – znów kilka akcji Macieja Owsiannego pozwoliło Superkioskowi objąć prowadzenie, ale sprytne zagrania Przemysława Mazura czy potężne zbicia Damiana Ciemieckiego odwróciły sytuację. Concordia wygrywała 10:6 i taką nieznaczną przewagę utrzymywała do końca spotkania. Wciąż wiele akcji było na bardzo wysokim poziomie, ale Superkioskowi brakowało impulsu, który pozwoliłby przywrócić nadzieję na wygraną. Tylko raz różnica między zespołami zmniejszyła się do dwóch punktów (14:12), później stale wahała się między czterema a sześcioma oczkami. I tak zostało do końca.

Superkiosk – Concordia Ubezpieczenia 0:2

Sety: 29:31, 19:25.

Superkiosk: Piotr Błaszkiewicz, Tomasz Królak, Maciej Liszkowski, Jan Bylczyński, Maciej Owsianny, Robert Remisz.

Concordia Ubezpieczenia: Ariel Knioch, Bartosz Owczarz, Przemysław Mazur, Damian Ciemiecki, Maciej Łyko, Krzysztof Myśliwy.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Mat-Oil
3:0
Pomagamy24h.pl
2.
SWA Mix
3:0
PKO BP
3.
Nivea BMP
3:5
Przyjaciele z Boiska
4.
Nivea BMP
3:0
Mat-Oil
5.
Przyjaciele z Boiska
3:0
PKO BP