• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Wicemistrz FlexLink

FlexLink dogoni艂 pod wzgl臋dem ilo艣ci zdobytych punkt贸w Dek-Pol, ale nie zdo艂a艂 ostatecznie wygra膰 pi艂karskiej grupy B, bo przegra艂 bezpo艣rednie spotkanie. W swoim ostatnim pojedynku musia艂 jednak ratowa膰 drug膮 lokat臋 鈥 i uratowa艂 j膮, wygrywaj膮c z Kuehne-Nagel 4:1.

W 艣rod臋, pokonuj膮c NBP Pozna艅, Dek-Pol zapewni艂 sobie wygran膮 w grupie B w Zimowej Edycji Ligi BSA. Jedyn膮 dru偶yn膮, kt贸ra mog艂a jeszcze go dogoni膰 by艂 FlexLink, ale w艂a艣nie z Dek-Polem FlexLink dozna艂 jedynek pora偶ki na tym etapie rozgrywek. Ostatni pojedynek w tej grupie zapowiada艂 si臋 jednak ciekawie, bo gdyby FlexLink przegra艂 z Kuehne-Nagel, to w艂a艣nie ta druga ekipa wskoczy艂aby na… drug膮 pozycj臋. Kuehne-Nagel samo odebra艂o sobie tak膮 szans臋.

A to dlatego, 偶e akurat w ostatnim pojedynku tej edycji zn贸w dopad艂y zesp贸艂 problemy kadrowe. Z trudem uda艂o si臋 zebra膰 pi臋ciu zawodnik贸w, co przy energicznie graj膮cej dru偶ynie FlexLinku zapowiada艂o k艂opoty w drugiej cz臋艣ci zawod贸w. Kuehne-Nagel bardzo m膮drze podesz艂o jednak do sprawy 鈥 od samego pocz膮tku trzyma艂o si臋 bardzo blisko siebie w okolicy w艂asnego pola karnego. Ataki FlexLinku rozbija艂y si臋 na tej linii zasiek贸w 鈥 wi臋kszo艣膰 strza艂贸w z dystansu by艂a blokowana albo niecelna. Pr贸bowa艂 zw艂aszcza Arkadiusz Arenz, ale bez powodzenia. W 11. minucie po dalekim zagraniu Arenza sam przed bramkarzem 艁ukaszem Olejniczakiem znalaz艂 si臋 Pawe艂 Kirchner, ale przegra艂 t臋 rywalizacj臋. Kuriozalna by艂a kontra FlexLinku minut臋 p贸藕niej 鈥 Dawid Radzicki mkn膮艂 sam przeciwko bramkarzowi rywali, ale cofaj膮c si臋, 艁ukasz Olejniczak potkn膮艂 si臋 i przewr贸ci艂. Rywal postanowi艂 kopn膮膰 pi艂k臋 po ziemi, na co bramkarz odpowiedzia艂… 艣wietn膮 interwencj膮, bo ju偶 le偶a艂. W 16. minucie nap贸r FlexLinku w ko艅cu da艂 efekt, bo obrona Kuehne-Nagel nie zd膮偶y艂a si臋 przesun膮膰, a Roman Golicki pokona艂 Olejniczaka.

Kuehne-Nagel z rzadka atakowa艂o, a gdy ju偶 zaatakowa艂o, ryzykowa艂o kontr膮 dla rywali. W 18. minucie do艣膰 niespodziewanie zdo艂a艂o jednak wyr贸wna膰, gdy du偶膮 przytomno艣ci膮 wykaza艂 si臋 Yaru Herrera i strza艂em pod poprzeczk臋 wyr贸wna艂 na 1:1. W ko艅c贸wce tej cz臋艣ci gry 艣wietn膮 okazj臋 zmarnowa艂 jeszcze Adam Radzicki, a Arkadiusz Arenz pos艂a艂 pi艂k臋 w s艂upek.

Druga po艂owa by艂a dok艂adnie taka sama, FlexLink zamyka艂 rywala w jego polu karnym. W 23. minucie strza艂 Adama Radzickiego obroni艂 bramkarz Olejniczak, podobnie zreszt膮 jak dobitk臋 Dawida Radzickiego. To te偶 by艂y uderzenia dolne, z nimi golkiper Kuehne-Nagel 艣wietnie sobie radzi艂. 鈥 Panowie, on si臋 szybko k艂adzie 鈥 krzyczeli poirytowani rezerwowi FlexLinku. Zaraz po tych s艂owach Dawid Radzicki zn贸w znalaz艂 si臋 sam przed Olejniczakiem i zn贸w uderzy艂… po parkiecie. Gola nie by艂o, ale z艂e wybicie pi艂ki spowodowa艂o, 偶e w sytuacji strzeleckiej znalaz艂 si臋 Adam Radzicki. Uderzy艂 tym razem pod poprzeczk臋 i by艂o 2:1. Od tego momentu, niemal a偶 do ko艅ca meczu, boiskow膮 sytuacj臋 najlepiej opisywa艂y s艂owa jednego z zawodnik贸w FlexLinku: 鈥瀢ynik jest nerwowy鈥. Niby faworyt prowadzi艂, ale minimalnie, niby mia艂 ca艂膮 mas臋 sytuacji na podwy偶szenie rezultatu, ale jedna, dwie kontry mog艂y zupe艂nie odmieni膰 sytuacj臋. Tak si臋 jednak nie sta艂o, bo zm臋czeni gracze Kuehne-Nagel nie mieli si艂 by atakowa膰. A w ko艅c贸wce stracili jeszcze dwa gole.

Kuehne-Nagel 鈥 FlexLink 1:4 (1:1)

0:1 Roman Golicki (16. minuta, asysta: Dawid Radzicki)

1:1 Yari Herrera (18. minuta)

1:2 Adam Radzicki (23. minuta)

1:3 Dawid Radzicki (37. minuta)

1:4 Arkadiusz Arenz (40. minuta, asysta Adam Radzicki)

Kuehne-Nagel: 艁ukasz Olejniczak 鈥 Dawid Nowak, Marek Czembrowski, Inaki Adan, Yari Herrera.

FlexLink: Piotr Dobranacki 鈥 Adam Radzicki, Pawe艂 Kirchner, Dawid Radzicki, Arkadiusz Arenz, Tomasz Ka艂u偶ny, Tomasz 艢miglak, Roman Golicki.