• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Zab贸jcze 10 minut FlexLinku

Zesp贸艂 AZzardo bardzo zaciekle walczy艂 o sw贸j pierwszy punkt w Zimowej Edycji Ligi BSA. Ba, nawet o pierwsze zwyci臋stwo. Po 30. minutach prowadzi艂 nawet z FlexLinkiem 3:2, ale p贸藕niej rywale… wbili sze艣膰 goli!

Azzardo w drugiej cz臋艣ci tej edycji zagra w grupie trzeciej, FlexLink 鈥 w grupie drugiej, nieco mocniejszej. Ta sytuacja mog艂a si臋 zmieni膰, ale warunkiem by艂a wygrana AZzardo w bezpo艣rednim starciu, a p贸藕niej jeszcze pokonanie Przelew贸w24.

Tymczasem od pocz膮tku spotkania do ataku rzuci艂 si臋 FlexLink i tylko cud sprawi艂, 偶e nie uzyska艂 wyra藕nego prowadzenia. Cud albo te偶 czasem znakomite interwencje bramkarza rywali Bartosza 艢migielskiego. W jednej sytuacji pomogli mu te偶 gracze… FlexLinku, bo bardzo mocny strza艂 Karola Siejaka zablokowa艂 tu偶 przed bramk膮 Arkadiusz Arenz. Pr贸bowali te偶 Emil Tomczyk i Tomasz 艢miglak, ale zapor膮 stawa艂 si臋 bramkarz AZzardo.

W tym wszystkim w 10. minucie do艣膰 niespodziewanie odnale藕li si臋 gracze AZzardo. Najpierw po b艂臋dzie FlexLinku i stracie pi艂ki na swojej po艂owie sam na sam z Alanem Markowskim znalaz艂 si臋 艁ukasz Pa艂aszewski, ale pos艂a艂 pi艂k臋 metr obok s艂upka. Po chwili Pa艂aszewski zn贸w przej膮艂 pi艂k臋, ale jego mocne uderzenie zdo艂a艂 wybi膰 za boisko bramkarz Markowski. Kolejny przechwyt tego gracza zako艅czy艂 si臋 jednak w ko艅cu golem 鈥 Pa艂aszewski 艣wietnie wy艂o偶y艂 pi艂k臋 Bartoszowi G贸rnemu, a ten skierowa艂 j膮 do siatki. FlexLink, tak dobrze dot膮d graj膮cy w obronie, pope艂ni艂 kilka b艂臋d贸w w ci膮gu kilkudziesi臋ciu sekund. Ma艂o tego 鈥 rywale poszli za ciosem i ju偶 dwie minuty p贸藕niej Marek Koz艂owicz znalaz艂 si臋 sam na z Alanem Markowskim 鈥 przegra艂 jednak ten pojedynek, cho膰 wywalczy艂 rzut ro偶ny. A po kornerze Dawid Dera podwy偶szy艂 na 2:0.

I dopiero wtedy przebudzili si臋 pi艂karze FlexLinku, kt贸rzy szybko zdobyli kontaktow膮 bramk臋, a ju偶 w 15. minucie kolejne znakomite podanie Arkadiusza Arenza wyko艅czy艂 z bliska Tomasz 艢miglak. W pierwszej po艂owie Bartosz 艢migielski z AZzardo jeszcze dwukrotnie ratowa艂 sw贸j zesp贸艂 przed utrat膮 gola.

Po przerwie mecz do艣膰 d艂ugo by艂 nierozstrzygni臋ty 鈥 cho膰 niewielk膮 przewag臋 w posiadaniu pi艂ki mia艂 FlexLink, to AZzardo potrafi艂o odpowiedzie膰 ciekaw膮 kontr膮. Jak cho膰by w 27. minucie, gdy Dawid Dera znalaz艂 si臋 w sytuacji sam na sam. W 30. minucie AZzardo obj臋艂o nawet prowadzenie, po dobitce Marka Koz艂owicza, ale natychmiast wyr贸wna艂 Karol Siejak. Ko艅c贸wka tego meczu zdecydowanie nale偶a艂a ju偶 do ekipy FlexLinku, kt贸ra zapewni艂a sobie czwart膮 lokat臋 w grupie H-3. Rywale za艣 wci膮偶 maj膮 szans臋 na pi膮te miejsce, ale musz膮 pokona膰 w ostatnim pojedynku Przelewy24.

FlexLink 鈥 AZzardo 8:3 (2:2)

0:1 Bartosz G贸rny (10. minuta, asysta: 艁ukasz Pa艂aszewski)

0:2 Dawid Dera (12. minuta, asysta: Marek Koz艂owicz)

1:2 Mateusz Kieliszewski (13. minuta, asysta: Arkadiusz Arenz)

2:2 Tomasz 艢miglak (15. minuta, asysta: Arkadiusz Arenz)

2:3 Marek Koz艂owicz (30. minuta)

3:3 Karol Siejak (31. minuta)

4:3 Tomasz 艢miglak (34. minuta)