FlexLinku mecz pod kontrolą

FlexLinkowi zabrakło odrobiny szczęścia, by w decydującej fazie rozgrywek BSA walczyć w grupie A, za to w grupie B może nie mieć sobie równych. Pierwsze spotkanie w przekonujący sposób wygrał – 7:3 z Arką Strong.
FlexLink był bliski zdystansowania PEFS w swojej grupie eliminacyjnej i zajęcia drugiego miejsca. Zabrakło niewiele, skuteczności w końcówce ostatniego starcia z Pyrlandem. Arka Strong to solidny zespół, ograny w Lidze BSA, często sprawiający kłopoty najlepszym. A jednak w potyczce z FlexLInkiem była bezradna – na dobrą sprawę tylko fragment między 5. a 9. minutą należał do niej. Przez resztę czasu lepsi byli rywale.

Arka Strong objęła jednak prowadzenie, po zaskakującym uderzeniu z dystansu Jarosława Kurzawskiego. Miała duże chęci na drugie trafienie, ale FlexLink odpowiedział zagraniem przez całę boisko bramkarza Alana Markiewicza, po którym tuż przed bramką, a zarazem bramkarzem Marcin Dębskim, lot piłki nieznacznie zmienił Rafał Jakubowski. – Smyrnąłem ją – tłumaczył później strzelec swojemu koledze, który liczył nie na asystę, ale na gola. Po chwili Jakubowski miał jeszcze jedną okazję, ale tym razem w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę.
Arka jeszcze raz mogła objąć prowadzenie, gdy źle piłkę wyprowadzał bramkarz Markiewicz (Mikołąj Sierpiński nie trafił w bramkę), ale później była już w defensywie. Co gorsza dla niej, rywale uniemożliwiali wyprowadzanie kontrataków. FlexLink zaprezentował kilka znakomitych zespołowy ataków, z których tylko część zakończyła się bramkami. Trzybramkowa zaliczka pozwalała jednak na spokojną grę po przerwie.
Wtedy Arka zrywała się momentami do ataków, za sprawą Łukasza Hurysza zmniejszyła nawet straty do dwóch goli, ale widać było, ze FlexLInk ma pełną kontrolę nad tym spotkaniem. Bardzo aktywny był Sławomir Osek, w ofensywie świetnie radzili sobie Dawid Radzicki i Paweł Fekner. A bramkarz Alan Markowski zaliczył nawet drugą asystę – tym razem jego dalekie podanie wykorzystał Fekner, który w 28. minucie strzałem tuż przy słupku zdobył piątą bramkę dla zespołu.

Arka Strong – FlexLink 3:7 (1:4)
1:0 Jarosław Kurzawski (7. minuta)
1:1 Rafał Jakubowski (9. minuta, asysta: Alan Markowski)
1:2 Paweł Fekner (14. minuta, asysta: Dawid Radzicki)
1:3 Dawid Radzicki (17. minuta)
1:4 Jarosław Hurysz (19. minuta, samobój)
2:4 Łukasz Hurysz (23. minuta)
2:5 Paweł Fekner (27. minuta, asysta: Alan Markowski)