• 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

AZzardo pokonane

Nivea BMP jako pierwsza w Wiosennej Edycji Ligi BSA zdo艂a艂a odebra膰 punkty AZzardo FC i pozostaje w walce o pierwsz膮 tr贸jk臋 w Lidze Halowej. Ko艅cowe dwa tygodnie w rundzie zasadniczej zapowiadaj膮 si臋 bardzo ciekawie.

O pierwsze trzy lokaty, kt贸re dadz膮 prawo walki o zwyci臋stwo w ca艂ej edycji, rywalizuje jeszcze pi臋膰 zespo艂贸w. Zaskakuj膮ca przegrana PwC z Ark膮 Strong 4:11 sprawi艂a jednak, 偶e ten pierwszy zesp贸艂 ma ju偶 ma艂e szanse by膰 na ko艅cu w tr贸jce. Gdyby Nivea poleg艂a w starciu z AZzardo FC, jej sytuacja by艂aby jeszcze gorsza. A skoro jako pierwsza zdo艂a艂a ogra膰 lidera, wszystko ma swoich r臋kach, cho膰 mo偶liwe, 偶e w kluczowym starciu z PEFS b臋dzie potrzebowa艂a wygranej.

W obu zespo艂ach 鈥 Nivei i AZzardo 鈥 graj膮 znajomi, ale na boisku znajomo艣ci nie by艂o wida膰. Dominowa艂a walka, cz臋sto do艣膰 ostra i celebrowanie zdobytych bramek. Tych w pierwszej po艂owie by艂o a偶 siedem, a prawie wszystkie pad艂y mi臋dzy 10. a 20. minut膮. Od pocz膮tku cz臋艣ciej na bramk臋 uderzali gracze AZzardo, ale znacznie lepsz膮 okazj臋 w 6. minucie stworzy艂a Nivea. Micha艂 Trawi艅ski znakomicie zagra艂 z po艂owy boiska przed bramk臋, prosto pod nogi Dominika Serby, kt贸ry min膮艂 bramkarza Mateusza Przybylskiego, ale nie zdo艂a艂 ju偶 dobrze uderzy膰 pi艂ki. Ta odbi艂a si臋 od s艂upka. Serba dopad艂 jeszcze do niej, wycofa艂 do Krzysztofa Filipiaka, ale strza艂 gracza Nivei trafi艂 w blokuj膮cego bramk臋 obro艅c臋 AZzardo. Minut臋 p贸藕niej Filipiak wygra艂 jednak walk臋 o pi艂k臋 w 艣rodkowej strefie z Markiem Koz艂owiczem, a p贸藕niej znakomicie przymierzy艂 z 8 metr贸w.

AZzardo nie porywa艂o swoj膮 gr膮 w tym okresie, ale wkr贸tce zacz臋艂o gra膰 skutecznie. Przy pierwszej swojej bramce mia艂o sporo szcz臋艣cia, bo golkiper Konrad Olejniczak odbi艂 futbol贸wk臋 prosto pod nogi Tomasza Kaczmarka. Dwa kolejne trafienia by艂y ju偶 jednak efektem 艣wietnych atak贸w z dobrym przyspieszeniem poda艅 i… ko艅czonych uderzeniami do pustej bramki. Nivea przegrywa艂a 1:3 i zdawa艂a si臋 by膰 troch臋 przybita skuteczno艣ci膮 rywali. Tym bardziej, 偶e to w艂a艣nie jej nieudane akcje dawa艂y paliwo rywalom 鈥 z nich bra艂y si臋 kontry.

W 18. minucie kontaktow膮 bramk臋 z rzutu karnego zdoby艂 jednak Krystian Maik, a po chwili 艣wietnym uderzeniem w dalszy r贸g bramki popisa艂 si臋 Dominik Serba. Zn贸w by艂 remis, ale nied艂ugo. Oto bowiem znakomitym dograniem przed bramk臋 popisa艂 si臋 Grzegorz Kowalski, a Tomasz Kaczmarek bez problemu trafi艂 do siatki. 鈥 Zesz艂a mi, chcia艂em tobie poda膰 鈥 m贸wi艂 zadowolony asystent do Dawida Jarosza.

Nivea nie mia艂a ju偶 nic do stracenia, a ca艂e 20 minut by przed艂u偶y膰 swoje nadzieje na walk臋 o tytu艂. Od pocz膮tku drugiej po艂owy zacz臋艂a stosowa膰 wysoki pressing, ju偶 przy wyprowadzaniu pi艂ki przez bramkarza rywali. Stworzy艂a te偶 kilka znakomitych okazji, ale 艣wietnym refleksem popisywa艂 si臋 bramkarz AZzardo Mateusz Przybylski. Jak cho膰by broni膮c strza艂 Krzysztofa Filipiaka w 26. minucie czy chwil臋 p贸藕niej Kamila Czerniaka. Kluczowe by艂o to, 偶e przez dwie minuty AZzardo musia艂o sobie radzi膰 w tr贸jk臋 w polu, po 偶贸艂tej kartce dla Mateusza Bartnickiego. Tu偶 przed ko艅cem kary Nivea wykorzysta艂a rzut ro偶ny 鈥 Micha艂 Trawi艅ski wyr贸wna艂 na 4:4. Nie min臋艂a minuta, a z kolejnego gola dla Nivei cieszy艂 si臋 Pawe艂 Bogus艂awski. Uderzenie nie by艂o mo偶e z tych najlepszych, ale tu z interwencj膮 sp贸藕ni艂 si臋 akurat golkiper rywali.

Po zdobyciu tej bramki Nivea wyra藕nie zwolni艂a tempo gry, coraz wi臋cej by艂o chaosu. AZzardo te偶 nie mog艂o ju偶 znale藕膰 w艂a艣ciwego rytmu gry, a najlepsz膮 okazj臋 na wyr贸wnanie mia艂o po z艂ym wybiciu pi艂ki przez bramkarza Nivei. Wynik si臋 jednak nie zmieni艂 i po sze艣ciu spotkaniach oba zespo艂y dziel膮 w tabeli tylko trzy punkty. Mo偶liwe wi臋c, 偶e do rewan偶u dojdzie w batalii o mistrzostwo Ligi BSA.

AZzardo FC 鈥 Nivea BMP 4:5 (4:3)

0:1 Krzysztof Filipiak (7. minuta)

1:1 Tomasz Kaczmarek (10. minuta)

2:1 Grzegorz Kowalski (12. minuta, asysta: Tomasz Kaczmarek)

3:1 Dawid Jarosz (16. minuta, asysta: Mateusz Bartnicki)

3:2 Krystian Maik (18. minuta, z rzutu karnego)

3:3 Dominik Serba (19. minuta, asysta: Micha艂 Trawi艅ski)

4:3 Tomasz Kaczmarek (20. minuta, asysta: Grzegorz Kowalski)

4:4 Micha艂 Trawi艅ski (28. minuta, asysta: Pawe艂 Bogus艂awski)

4:5 Pawe艂 Bogus艂awski (29. minuta, asysta: Kamil Czerniak)

AZzardo FC: Mateusz Przybylski 鈥 Marek Koz艂owicz, Adam Ciep艂uch, Mateusz Bartnicki 呕K, Tomasz Kaczmarek, 艁ukasz Wawrzyniak, Dawid Jarosz, Grzegorz Kowalski.

Nivea BMP: Konrad Olejniczak 鈥 Krzysztof Filipiak, Micha艂 Trawi艅ski, Krystian Maik, Kamil Czerniak, Dominik Serba, Marek Dziubek, Pawe艂 Bogus艂awski.