• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Derby dla EY

Derbowe spotkania dw贸ch dru偶yn z bran偶y doradczo-audytorskiej, czyli EY i PwC maj膮 w Lidze BSA swoj膮 d艂ug膮 histori臋. I cho膰 zw艂aszcza w PwC zmieni艂 si臋 ju偶 niemal ca艂y sk艂ad, to wci膮偶 bywaj膮 zaci臋te. Wiosn膮 lepsze by艂o PwC (5:3), kt贸re zreszt膮 sta艂o si臋 rewelacj膮 ca艂ych rozgrywek. Teraz przyszed艂 czas na rewan偶. I to rewan偶 skuteczny ze strony EY.
Obie dru偶yny trafi艂y do bardzo mocnej podgrupy II, z kt贸rej wywalczy膰 awans do grupy mistrzowskiej b臋dzie piekielnie trudno. Zw艂aszcza, gdy przegra艂o si臋 ju偶 jedno spotkanie, a tak by艂o w przypadku EY i PwC. Teraz  jedni i drudzy walczyli wi臋c o to, aby nadal pozosta膰 w grze o awans. Mo偶e st膮d by艂o a偶 tyle nerwowo艣ci i w sumie mniejszej jako艣ci w grze ofensywnej. Jedni i drudzy pokazywali ju偶, 偶e potrafi膮 gra膰 lepiej.
Po kilku minutach przestoju pierwsz膮 sytuacj臋 stworzy艂 zesp贸艂 PwC, ale uderzenie g艂ow膮 Karola Mielcarka nie wpad艂o do bramki. Do takich zagra艅 PwC ju偶 przyzwyczai艂 – zwykle Jan Bienkiewicz zagrywa艂 dalek膮 pi艂k臋 w pole karne rywali, a Mielcarek pr贸bowa艂 j膮 str膮ci膰 g艂ow膮. Jeszcze bli偶ej powodzenia by艂 w 11. minucie, bo wtedy – stoj膮c ty艂em do bramki – tak g艂贸wkowa艂, 偶e futbol贸wka trafi艂a w s艂upek. EY w tym momencie prowadzi艂 ju偶 1:0, po indywidualnej akcji z 6. minuty w wykonaniu Roberta Ku藕mi艅skiego, kt贸ry wcze艣niej wygra艂 przebitk膮 z Filipem Kuchareczko.
Pierwsza po艂owa up艂yn臋艂a pod znakiem chaosu oraz wielu strza艂贸w „na si艂臋”, kt贸re by艂y blokowane. Jedno z nielicznych gro藕nych uderze艅 odda艂 w 18. minucie Tomasz Skrzypczak z PwC, ale Bogusz Ochocki odbi艂 pi艂k臋 na rzut ro偶ny.
Ciekawiej by艂o po przerwie, bo i odwa偶niej zagra艂 PwC. Stworzy艂 sobie przy tym dobre okazje do wyr贸wnania, ale k膮艣liwy strza艂 Karola Mielcarka zdo艂a艂 obroni膰 Bogusz Ochocki, a p贸藕niej akcji Aleksandra Parzybuta nie zdo艂a艂 zamkn膮膰 strza艂em Filip Kuchareczko.
W 29. minucie b艂膮d pope艂ni艂 za to Mielcarek, kt贸ry chwil臋 wcze艣niej podj膮艂 si臋 roli graj膮cego bramkarza. Stoj膮c z prawej strony pola karnego nie zauwa偶y艂, 偶e na strza艂 przez ca艂e boisko zdecydowa艂 si臋 Mateusz Andrzejczak. A gracz EY trafi艂 idealnie – podwy偶szy艂 wi臋c na 2:0. Na dodatek w kolejnej akcji mecz m贸g艂 ju偶 definitywnie rozstrzygn膮膰 Robert Ku藕mi艅ski, ale po 艣wietnym podaniu od Jakuba Owczarka przegra艂 pojedynek sam na sam z Mielcarkiem.
PwC walczy艂o cho膰by o punkt do samego ko艅ca. Mia艂o przy tym ogromnego pecha, bo tylko tak mo偶na skomentowa膰 kolejny strza艂 w s艂upek Mielcarka, czy pechowe uderzenie Jana Bienkiewicza, gdy pi艂ka po rykoszecie zn贸w… obi艂a s艂upek.

PwC 鈥 EY 0:2 (0:1)

0:1 Robert Ku藕mi艅ski (6. minuta)

0:2 Mateusz Andrzejczak (29. minuta)

PwC: Krzysztof Wi艣niewski 鈥 Tomasz Skrzypczak, Karol Mielcarek, Jan Bienkiewicz, Filip Kuchareczko, Aleksander Parzybut.

EY: Bogusz Ochocki 鈥 艁ukasz Biernacki, Mateusz Andrzejczak, Jakub Owczarek, Kacper Bia艂kowski, Robert Ku藕mi艅ski, Bartosz Karli艅ski.