Dwie drużyny walczą o elitę

Po piątkowych meczach w grupie H-1 wiadomo już, że spośród pięciu kandydatów do zajęcia drugiego miejsca, trzech już odpadło z walki. O prawo gry w dalszej części Zimowej Edycji Ligi BSA w najwyższej grupie walczą jeszcze EY i Logitech.

Najpierw bowiem EY pewnie ograł Arkę Strong, a następnie Logitech równie pewnie pokonał Kuehne-Nagel. Problemem przegranych zespołów było to, że wystąpiły bez zmienników. – Byłoby u nich ze dwóch na zmiany i mielibyśmy co robić – komentował jeden z graczy Logitechu w trakcie drugiej połowy spotkania z Kuehne-Nagel.

Sytuacja w ostatnich czterech dniach zmagań wygląda tak: na czele jest z kompletem zwycięstw Mat-Oil, a za jego plecami Logitech (9 pkt w pięciu meczach) oraz EY (7 pkt w czterech meczach). Teoretycznie w lepszej sytuacji jest EY, bo jeśli zdobędzie komplet punktów w środę i czwartek, to nie musi już spoglądać na rywala. Problem jednak w tym, że w środę EY zmierzy się z Mat-Oilem, któremu dotąd nikt nie zagroził. Logitech będzie mógł z boku przyglądać się rywalowi, bo swoje ostatnie spotkanie z zamykającym stawkę PwC zagra w czwartek późnym wieczorem. Być może wtedy będzie potrzebował tylko skromnej wygranej, by wskoczyć na drugą lokatę. Niewykluczone, że awans do najwyższej grupy da też trzecia lokata w tej grupie, ale jeśli miałoby to dotyczyć EY, zespół ten musiałby znacząco poprawić bilans bramkowy.

Tymczasem Logitech swoje kolejne spotkania wygrywa bardzo pewnie. Zaczął tę rundę od dwóch porażek, ale później w trzech meczach z rzędu wbijał rywalom średnio po 11 goli. Teraz też zaczął od mocnego uderzenia – najpierw trafił Piotr Borkowski, a później akcję Wojciecha Maciejewskiego zakończył samobójczym strzałem ratujący sytuację Arkadiusz Zart. Drużyna Kuehne-Nagel starała się odgryzać rywalom, indywidualne akcje Zarta czy Dawida Nowaka siały spory popłoch w szeregach rywali. Przy odrobinie szczęście w 9. minucie mogło być już 2:2. Tak się nie stało, za to Logitech kontrował głównie lewą stroną boiska i szybko odskoczył na trzy bramki (4:1). Kolejny zryw Kuehne-Nagel przyniósł drugie trafienie, a następnie sytuację Dawida Nowaka, który nie dała jednak kontaktowego trafienia. I wtedy stało się coś bardzo dziwnego – zespół Kuehne-Nagel strzelił czwartego gola w tej części meczu, a… przegrywał 2:5. Bez pressingu ze strony Logitechu Piotr Bortkiewicz podał piłkę do bramkarza Łukasza Olejnika, a futbolówka przetoczyła się jakimś cudem pod stopą i wpadła do bramki. Tym golem zaskoczeni byli dosłownie wszyscy – także zawodnicy Logitechu.

Druga połowa to już radosny futbol z obu stron – bez troszczenia się o defensywę. Jedni i drudzy mogli nabijać statystyki strzeleckie, a co naturalne, łatwiej było o to Logitechowi. Hat-tricka w drugiej połowie ustrzelił kapitan drużyny Maciej Maciejewski, podobnym wyczynem – choć w dwóch częściach gry – popisał się też Piotr Borkowski. Za to hat-tricka asyst uzyskał Tadeusz Targoszyński. Kuehne-Nagel do końca walczył o honorowy wynik, a nagrodą były dwa trafienia w ostatnich minutach, autorstwa Arkadiusza Zarta i Dawida Nowaka.

Kuehne-Nagel – Logitech 5:13 (2:5) 0:1 Piotr Borkowski (2. minuta)

0:1 Piotr Borkowski (2. minuta)

0:2 Arkadiusz Zarta (5. minuta, samobójcza)

1:2 Marek Czembrowski (8. minuta, asysta: Dawid Nowak)

1:3 Tadeusz Targoszyński (11. minuta)

1:4 Wojciech Maciejewski (13. minuta)

2:4 Arkadiusz Zart (14. minuta)

2:5 Piotr Bortkiewicz (16. minuta, samobójcza)

2:6 Wojciech Maciejewski (22. minuta, asysta: Łukasz Szymanowski)